offer image

Źródła wody mineralnej

Muszyna od niepamiętnych czasów jest kojarzona, jako miejscowość uzdrowiskowa. Nie bez kozery, ponieważ na jej terenie znajduje się kilka pijalni wód mineralnych. Mogą się one poszczycić długą i ciekawą historią. Co więcej w każdej z nich bije źródło, z którego wydobywa się krystalicznie czysta woda, posiadająca niezliczone właściwości prozdrowotne. Jeśli zmagacie się z przewlekłymi schorzeniami, warto przyjechać do Muszyny i spróbować naturalnej metody dbania o zdrowie. Minerały zawarte w wodach źródlanych potrafią zdziałać cuda. 

Na terenie Muszyny znajduje się siedem pijalni. Największa i najbardziej rozpoznawalna to pijalnia o wdzięcznej nazwie Milusia. Ujęcie wody mineralnej w tym miejscu powstało w 1935 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców oraz kuracjuszy. Ponadto w Muszynie znajdują się pijalnie Antoni, Anna, Grunwald, Wapienne, Jakubianka oraz sezonowa pijalnia Józef, która jest zlokalizowana 500 m od Pensjonatu Klimek.

Pijalnie: Milusia, Antoni, sezonowa Józef zlokalizowana 500 m od Pensjonatu Klimek, Anna, Grunwald, Wapienne, Jakubianka.