offer image

Ogrody sensoryczne w Muszynie

Muszyna większości odwiedzających kojarzy się z miejscowością uzdrowiskową. To prawda, ponieważ można tutaj znaleźć liczne pijalnie wód mineralnych, które swoimi właściwościami prozdrowotnymi mogą w skuteczny sposób pomóc w zwalczeniu niejednej choroby. Jednak Muszyna to nie tylko miejsce, w którym można napić się wspaniałej wody prosto ze źródła. Miejscowość oferuje swoim Gościom wiele atrakcji. Jedną z nich są Ogrody Sensoryczne.

Ogrody sensoryczne - Muszyna 

Park Sensoryczny Muszyna jest wyjątkowym miejscem relaksu, kontaktu z naturą, wyciszenia i budowania więzi. Ogrody sensoryczne w Muszynie przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano je w ten sposób, by można ich było doświadczać za pomocą wszystkich zmysłów.

Ogrody Sensoryczne, często nazywane również ogrodami zmysłów, to miejsce, które przypadnie do gustu młodszym i starszym odwiedzającym. Niezależnie od pory roku to miejsce zachwyca, jednak w całej okazałości można je podziwiać od wiosny i jesieni. Na terenie ogrodów znajduje się wiele pięknych roślin o przeróżnych barwach, kształtach i rozmiarach. Wiele z nich kwitnie, a okresy kwitnienia są tak dopasowane, że niemalże cały czas można cieszyć oko naturalnymi barwami kwiatów i roślin. Kiedy jedne przekwitają, drugie budzą się do życia.

Ogrody zmysłów w Muszynie - kojąca natura

Na wzrok oddziałują przede wszystkim kwiaty – ich kolory, kształty, kompozycje, uwijające się nad nimi owady, ale ogród sensoryczny Muszyna to także propozycja dla osób niewidomych. Śpiew ptaków, szum drzew i wody stanowią ukojenie dla słuchu. W poszczególnych okresach roku poczuć można zapach kwiatów i ziół. Stąpanie boso po trawie pozwala poczuć się beztrosko, a dotykanie kory drzew stanowi pierwotny rytuał powrotu do Natury. Co więcej, ogrody sensoryczne Muszyna nie są objęte standardowymi zakazami – tutaj można kosztować wszystkich owoców, na które masz ochotę.

A to nadal nie wszystko. Ogrody zmysłów w Muszynie obejmują także strefę zdrowia, wyposażoną w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Ich konstrukcja sprawia, że użytkowanie jest bezpieczne i nie wymaga dużej siły fizycznej – każdy może dostosować intensywność wysiłku do swoich możliwości i indywidualnych potrzeb.

Ogród sensoryczny w Muszynie - atrakcja dla każdego

Dodatkowo ogród sensoryczny w Muszynie jest miejscem, gdzie można poznać lokalne podania i klechdy – w strefie baśni i legend. Zakochanym spodoba się natomiast strefa Afrodyty, greckiej bogini miłości, gdzie nowożeńcy oraz pary obchodzące okrągłe rocznice, mogą posadzić własne drzewko. Już wkrótce ogrody sensoryczne zapełnią się więc szumiącymi, dającymi cień i tlen żywymi dowodami miłości.