offer image

Park zdrojowy Baszta nieopodal Pensjonatu Klimek!

Muszyna to niewielka miejscowość, która kojarzy się głównie z wodami mineralnymi i ich prozdrowotnymi właściwościami. Natomiast nie jest to tylko uzdrowisko, ponieważ poza pijalniami wód oferuje wiele swoim gościom. W Muszynie można znaleźć wiele ciekawych miejsc – ogrodów, parków, ruin, zabytków, dzięki którym pobyt w Beskidach nabiera zupełnie innego wymiaru. 

Jednym z miejsc godnych odwiedzenia w Muszynie jest park zdrojowy Baszta. Jest on zlokalizowany nieopodal Pensjonatu Klimek, a co za tym idzie, można wybrać się na spacer o każdej porze dnia, a nawet późnym wieczorem. Na terenie parku znajdują się ruiny zamku, co jest jego zdecydowaną zaletą. Znajdzie się również coś dla miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu – siłownie plenerowe są do dyspozycji wszystkich odwiedzających. Ponadto w parku zdrojowym można skorzystać z boiska do gier zespołowych, kamienne plansze do gry w szachy oraz wiaty wypoczynkowe. Przez park przebiega również trasa rowerowa, więc zamiast na spacer, możecie wybrać się na przejażdżkę po okolicy.

Osoby ceniące relaks mogą skorzystać z kąpieli słonecznych na plażach po obu stronach malowniczych kaskad wodnych na potoku Szczawnik. Przez park przebiega również ścieżka rowerowa, która łączy się z zielonym szlakiem prowadzącym na najwyższy szczyt wschodniego pasma Beskidu Sądeckiego - Jaworzynę (1114 m n.p.m.).